Uczniowie Klas wojskowych na święcie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.

23 czerwca 2017 roku 25. Brygada Kawalerii Powietrznej obchodziła swoje święto. W uroczystościach wzięli udział uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym punktem uroczystości była wizyta Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który po przeglądzie pododdziałów brygady oraz uczniów klas wojskowych wręczył nagrody i wyróżnienia żołnierzom brygady. Szczególnie ważnym punktem uroczystości dla naszych uczniów było wręczenie przez ministra świadectw wraz z upominkami najlepszym uczniom klas wojskowych. Bardzo ważnym elementem uroczystości była defilada żołnierzy i uczniów przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Radomia w asyście powietrznej helikopterów.

Na zakończenie uroczystości żołnierze zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie dynamicznym. Następnie uczniowie ZSP1 przed publicznością pokazali swoje wyszkolenie w programie taktycznym oraz pokazie dynamicznym.

Zdjęcia. Jacek Matyszewski, tekst. Arkadiusz Świątek