HOTELARZE - MÓJ STAŻ - MOJA KARIERA

W dniach 19.06–01.07. 2017r. piętnastu uczniów klas hotelarskich, pod opieką Małgorzaty Wuls, odbyło praktyki zagraniczne w miejscowości Kokkino Nero (Czerwona Woda) znajdującej się na Riwierze Olimpijskiej w słonecznej Grecji. Tamtejsza branża hotelarska jest jednym z najlepiej prosperujących sektorów na świecie, co sprawia, że jest to idealne środowisko, aby zdobyć profesjonalne doświadczenie. Taką możliwość dał uczniom Hotel Aqua Rossa, w którym uczniowie uczyli się obsługi gości, sprawnego posługiwania się językiem angielskim, współpracy w międzynarodowym zespole. Hotel, który jest położony nad samym brzegiem Morza Egejskiego, z pięknym ogrodem i strefą zabaw, dał także wiele możliwości do spędzania wolnego czasu. Zgodnie z przysłowiem „nie samą pracą człowiek żyje”, w wolnym czasie, zwiedziliśmy wiele wspaniałych miejsc. Niezapomniana była wyprawa między niebem a ziemią tzn. do klasztorów Meteora wpisanych na listę UNESCO, do malowniczo położonego miasteczka Panteleimonas, a także drugiego co do wielkości miasta Grecji - Salonik. Cały wyjazd był wspaniałym doświadczeniem, zarówno zawodowym, jak i turystycznym i serdecznie za niego ευχαριστώ [efharisto] DZIĘKUJEMY.