17 września - Pamiętamy!

W niedzielę 17 września  pod Pomnikiem Sybiraków przy skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Zielonej i Wandy Panfil w Tomaszowie Mazowieckim, odbyły się obchody upamiętniające 78. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku oraz Światowego Dnia Sybiraka.

W ramach obchodów rocznicowych w Tomaszowie Mazowieckim przed Pomnikiem Sybiraków, delegacje przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu, służb mundurowych i młodzieży szkolnej złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uroczystościom towarzyszył występ zespołu Klubu Garnizonowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej "El Fuego" pod kierunkiem Katarzyny Borowskiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowała delegacja uczniów klas wojskowych z wychowawcami Panem Arkadiuszem Świątkiem i Robertem Kołczyńskim.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk