Mundurowy Mikołaj.

Po raz pierwszy, w tym roku, tradycyjne Mikołajki dla służb mundurowych z terenu Tomaszowa Mazowieckiego, odbyły się w dniu 6 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Otrzymywanie prezentów jest rzeczą miłą, ale jeszcze milszą rzeczą jest radość dzielenia się i podarowania prezentu innym....

Kadeci klas wojskowych "Mechanika" przyłączyli się do wspólnej organizacji z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej  w Tomaszowie Mazowieckim "Mundurowego Mikołaja". W myśl powiedzenia "na świętego Mikołaja czeka dzieci cała zgraja" nasi kadeci pomogli w zorganizowaniu wieczoru, którego głównym celem było sprawienie jak największej radości dzieciom żołnierzy i funkcjonariuszy.

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole był wyraźnie odczuwalny. Zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co przybyłe do naszej szkoły dzieci przyjęły bardzo entuzjastycznie. Dla każdego znalazła się paczka, którą wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Spotkaniu ku radości najmłodszych towarzyszyły również liczne gry i zabawy, muzyka oraz konkursy połączone z plastycznymi słodkościami.