Nowe mundury dla kadetów z "Mechanika"

Jest w Tomaszowie Mazowieckim taka szkoła, w której uczniowie z dumą noszą wojskowe mundury, szkołą tą jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Nowy rok kadeci popularnego "Mechanika" rozpoczną w zupełnie nowych mundurach wzoru 2010, których zakup możliwy był dzięki zakwalifikowaniu się naszej szkoły do programu Ministerstwa Obrony Narodowej pod nazwą "Edukacja wojskowa".

Właśnie ze względu na włączenie naszej szkoły do pilotażowego programu MON, obejmującego swym patronatem pięćdziesiąt najlepszych szkół w Polsce z klasami wojskowymi, możliwy był zakup blisko stu pięćdziesięciu kompletów nowych mundurów wzoru 2010 oraz dużej ilości sprzętu szkoleniowego, ze środków  Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim. Szczególne słowa uznania za wsparcie i duże zrozumienie dla naszych potrzeb, kierujemy do naszego starostwa. To dzięki jego władzom możliwe było zrealizowanie naszych potrzeb sprzętowych, bez których trudno byłoby nam szkolić naszych kadetów na odpowiednio wysokim poziomie. Nowe mundury otrzymali kadeci klas I-III. Nasi kadeci wykorzystają te mundury jako ubiór wyjściowy i galowy, podczas gdy stare, dotychczas noszone  mundury wzoru 93 będą wykorzystywane w szkoleniu poligonowym.

001  004