Zimowe szkolenie kadetów z "Mechanika".

Na obiektach szkolnych 25 brygady kawalerii powietrznej trwa zimowe szkolenie praktyczne kadetów klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.

W poniedziałkowy zimowy poranek, kadeci klasy wojskowej "Mechanika" stawili się na comiesięczne szkolenie praktyczne odbywane w ramach przedmiotu "Edukacja wojskowa". Tym razem tematyka szkolenia obejmowała min. podstawowe zasady przetrwania w warunkach środowiska naturalnego, reakcję żołnierza na różne sytuacje taktyczne oraz szkolenie strzeleckie. W ramach ostatniego tematu kadeci odbyli zajęcia z łącznych czynności przygotowawczych do strzelania. Przygotowanie broni do strzelania, umiejętne i sprawne składanie i rozkładanie broni, ładowanie magazynków oraz obsługa broni to gwarancja właściwego, a co najważniejsze bezpiecznego odbycia strzelania.

Od początku szkolenia instruktorzy 7 batalionu kawalerii powietrznej zwracają uwagę na naukę zachowania kadetów w wielu taktyczno - ogniowych sytuacjach, jakie mogą zdarzyć się żołnierzowi na polu walki. Praktycznie nieustannie sprawdzają ich reakcję na różnego rodzaju sytuacje taktyczne. Zajęcia są dynamiczne, a obserwacja zachowań ćwiczących pozwala instruktorom na późniejsze wyeliminowanie ewentualnych błędów i niedociągnięć, tak by kadeci z czasem reagowali na spotykające ich sytuacje taktyczne odruchowo. Dodatkowym elementem zajęć mającym duży wpływ na ich przebieg była pogoda, która wymuszała na szkolonych przystosowanie się do realizacji zadań w każdych warunkach atmosferycznych.

001  004