Kadeci "Mechanika" będą rywalizowali o miano "Wzorowego Kadeta".

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wprowadzony został Regulamin Współzawodnictwa Kadetów Klas Wojskowych.

Pomysł rywalizacji wśród kadetów popularnego "Mechanika", był wynikiem potrzeby jeszcze efektywniejszego mobilizowania kadetów klas wojskowych do doskonalenia umiejętności szkoleniowych, pogłębiania wiedzy teoretycznej oraz podniesienia na jeszcze wyższy poziom dyscypliny.

Tego rodzaju formy rywalizacji i współzawodnictwa, sprzyjają rozwijaniu cech osobowych kadetów przydatnych w służbie. Poza tym stanowią doskonałą odskocznię od codziennej rutyny i prozy edukacji szkolnej i żołnierskiego szkolenia, wyzwalając pozytywne reakcje związane z rywalizacją.

Kadeci współzawodniczyć będą o miano "Najlepszego kadeta klas wojskowych", w kategorii: najwyższa uzyskana roczna średnia ocen, "Najbardziej zdyscyplinowanego kadeta klas wojskowych", w kategorii dyscyplina i frekwencja na zajęciach oraz "Najlepszego kadeta szkolenia praktycznego" wyłonionego w trakcie letniego obozu szkolenia praktycznego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, wyróżnieni zostaną odznaką "Wzorowy Kadet" oraz nagrodami rzeczowymi, w postaci okolicznościowych statuetek i płaskorzeźb patrona szkoły Tadeusza Kościuszki i marszałka Józefa Piłsudskiego, przez Dyrektora Szkoły oraz opiekuna klas wojskowych na zakończenie roku szkolnego.

Wszystkie nagrody za osiągnięcie najlepszych lokat w poszczególnych kategoriach, zostały wyeksponowane do wglądu kadetów i uczniów naszej szkoły, w gablocie umieszczonej w klasie wojskowej.

001  002