Pamięci generała Buka.

Na cmentarzu spalskim, już po raz ósmy na uroczystej zbiórce upamiętniono śp. generała Tadeusza Buka, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

W spalskich uroczystościach udział wzięli najbliżsi generała - żona Regina wraz z dziećmi - Wandą, Elżbietą oraz Mariuszem, a także przedstawiciele wojska, władz samorządowych, przyjaciele i mieszkańcy Spały. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowali dyrektorzy - Dariusz Kwiatkowski, Jolanta Nikodemska oraz Arkadiusz Broniarek. Młodzież szkolną reprezentował poczet sztandarowy oraz kolumna kadetów klas wojskowych. Na grobie generała Tadeusza Buka przybyłe na uroczystość delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Zakończeniem uroczystości był start sztafety "Pamięci generała broni Tadeusza Buka", w którym obok żołnierzy pobiegli jak co roku nasi uczniowie i kadeci.