Mistrzostwa Polski w Lutowaniu.

18 kwietnia 2018 roku uczniowie 3 klasy mechatronicznej o profilu wojskowym Adrian Jachimowski i Piotr Kieszek wzięli udział w Mistrzostwach Polski w Lutowaniu, które odbyły się we Włocławku. Organizatorem Mistrzostw była firma Renex. W Mistrzostwach wzięło udział 70 uczniów szkół średnich i studiów wyższych z całej Polski. Uczestnicy mieli wykonać zadanie polegające na wlutowaniu kilkudziesięciu elementów elektronicznych w płytkę drukowaną. Pod uwagę brane były takie kryteria jak staranność wykonania połączeń, dokładność, jakość oraz zgodność z podaną instrukcją. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, osiągnęli dobre wyniki, jednak na wejście do ścisłego finału zabrakło trochę szczęścia. Udział naszych uczniów w Mistrzostwach Polski w Lutowaniu był cennym doświadczeniem zawodowym.
Równolegle z mistrzostwami odbywała się konferencja pt. "Przyszłość branży producentów elektroniki", a jej tematem przewodnim były "Perspektywy rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych". W konferencji wzięli udział pan wicedyrektor Arkadiusz Broniarek oraz wychowawca 3Mt-w pan Arkadiusz Świątek. Głównym prowadzącym konferencję był znany popularyzator fizyki i astronomii pan Karol Wójcicki.