Łódzki Salon Maturzystów "Perspektywy 2018"

26 września 2018 roku klasa 4Mt-w uczestniczyła w Łódzkim Salonie Maturzystów "Perspektywy 2018", które odbyły się na Politechnice Łódzkiej, na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki przy ul. Stefanowskiego.

Podczas Salonu Maturzystów uczniowie wsłuchiwali się w dobre rady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łodzi. Prezentacje ekspertów OKE na tematu egzaminu maturalnego roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych cieszyły się dużą popularnością. Szkoły wyższe przedstawiły maturzystom swoje oferty studiów. To była doskonała okazja, aby zapoznać się z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów i warunkami studiowania. Każdy maturzysta mógł otrzymać "Informator dla Maturzystów 2019" z opisem wszystkich uczelni cywilnych w kraju wraz z rankingiem szkół wyższych. Opiekunami podczas wyjazdu był wychowawca klasy pan Arkadiusz Świątek i pan Ryszard Chruścielewski.