Artykuły 2013/2014

E-olimpiada matematyczna

15 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole I etap e-olimpiady matematycznej w ramach projektu unijnego "Wspomaganie nauczania matematyki w technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne" dla uczniów klasy II Ti. Udział wzięło 20 uczniów, którzy pracowali na platformie e-learningowej pod nadzorem nauczyciela.
Uczestnicy zobowiązani byli rozwiązać 10 zadań konkursowych w czasie 90 minut on-line i po zakończeniu otrzymali wynik procentowy, który kwalifikował ich do II etapu.

Uczniowie, którzy przeszli do II etapu osiągnęli następujące wyniki:

Ostrowski Jakub – 90%
Owczarek Piotr – 80%
Wójcik Natalia – 80%
Orzechowski Kacper – 70%
Wysmyk Jakub – 67%

II etap e-olimpiady matematycznej odbył się 23 kwietnia 2014 również w naszej szkolnej pracowni informatycznej i polegał na rozwiązaniu 10 zadań typu konkursowego o podwyższonym stopniu trudności.
Wyniki II etapu przedstawiają się następująco:

Ostrowski Jakub – ponownie 90%
Owczarek Piotr – 80%
Orzechowski Kacper – 65%
Wysmyk Jakub – 50%

Okazało się, że podobne zadania jak nasi informatycy rozwiązywali w tym samym czasie uczniowie 40 szkół z całej Polski.
Spośród 200 uczniów z II etapu do finału dostało się tylko 20, którzy osiągnęli wynik 100%. Nasz uczeń, Ostrowski Jakub, który osiągnął wynik 90%, niestety nie przeszedł do finału, jednak doceniamy jego logiczny umysł, gratulujemy mu, że był bardzo bliski sukcesu. Uważam, że tak wysoki wynik wzmocni poczucie wartości, zmotywuje do dalszej pracy i dostarczy Jakubowi dużo satysfakcji.
Dziękuję wszystkim uczniom klasy II Ti za udział w e-olimpiadzie matematycznej, w szczególności Jakubowi Ostrowskiemu i życzę dalszych sukcesów w dziedzinie matematyki.

Opiekun projektu w szkole, mgr Alicja Sęk