Wycieczka klasy wojskowej do Warszawy

15 kwietnia 2015r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się min. Sejm i Muzeum Wojska Polskiego.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego gdzie oglądaliśmy wystawy plenerowe, a więc ciężki sprzęt bojowy, głównie ten z czasów II wojny światowej ale także ten trochę bardziej współczesny. Potwierdziło się przekonanie o tym, że to właśnie broń i sprzęt wojskowy jest jedną z tych rzeczy, które uczniów klasy wojskowej fascynują najbardziej. Następnie udaliśmy się Sejmu, gdzie odwiedziliśmy jedno z najważniejszych pomieszczeń w Sejmie, którym była to sala obrad Sejmu RP. Zobaczyliśmy gdzie siedzi marszałek, prawica i lewica, a także prezydent. Klucząc licznymi korytarzami doszliśmy do głównego holu. Tam zobaczyliśmy tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem umieszczoną na I piętrze. Zaraz potem zeszliśmy na parter pięknymi, szerokimi schodami. Idąc w kierunku Sali Kolumnowej zatrzymaliśmy się przy gablotce z laskami marszałkowskimi, gdzie dowiedzieliśmy się o historii Sejmu i jego współczesnym wyzwaniom.

Podsumowując, wycieczkę należy uznać za naprawdę udaną. Już teraz myślimy o kolejnych, równie ciekawych.