Wiosna z mundurem

W czwartek, 23 kwietnia 2015r. na strzelnicy garnizonowej w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się akcja promocyjna pod nazwą „Wiosna z mundurem”, zorganizowana przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej. Celem akcji jest promowanie wojska w społeczeństwie, przybliżanie jego specyfiki oraz wymagań jakim sprostać musi każdy kandydat do służby wojskowej.

Uczestnikami akcji, byli w tym roku oprócz przedstawicieli innych szkół, uczniowie klas o profilu technik hotelarstwa i technik informatyk - klasa wojskowa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Uczniowie razem z opiekunami, mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i uzbrojeniem, stanowiącym wyposażenie kawalerzystów. Każdy mógł wziąć do ręki broń i inne elementy wyposażenia żołnierzy, wykorzystywane w codziennym szkoleniu, zapytać żołnierzy o warunki służby i jej rygory.

Największym zainteresowaniem cieszył się oczywiście symulator pola walki "ŚNIEŻNIK". Omawiający jego zadania i możliwości żołnierze, nie nadążali z odpowiedziami na pytania zadawane przez uczniów.

Akcję promocyjną zakończyli żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej, przedstawiając zebranym prezentację wyszkolenia w zakresie walki wręcz, ochrony tzw. "VIP-a" oraz izraelskiej sztuki walki znanej pod nazwa krav maga.