16 października - Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem

Wszyscy uczniowie i nauczyciele w naszej szkole włączyli się w ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem organizowaną przez Polski Czerwony Krzyż. Członkowie Szkolnego Koła PCK (uczniowie klas 1H, 2H, 1Tib), w ramach akcji, przygotowali informacje i plakat oraz zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane do rejonowego oddziału PCK w Tomaszowie Mazowieckim.

Trochę historii:
Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem ustanowiony został w 1979 przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). 16 października nie jest datą przypadkową – obchody przypadają bowiem w rocznicę utworzenia FAO w 1945 roku. Święto ma przeciwdziałać marnowaniu żywności na skalę globalną i przypominać opinii publicznej o problemach żywnościowych, z jakimi nie radzą sobie kraje biedniejsze.

Bardzo dziękujemy!!!

Opiekun Szkolnego Koła PCK Beata Goździk