Konferencja ”Dlaczego warto studiować na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych?”

27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konferencji ”Dlaczego warto studiować na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych?”.
Dowiedzieliśmy się, jakie kierunki warto studiować ze względu na zapotrzebowanie specjalistów na polskim i europejskim rynku pracy, szczególnie inżynierów.
Zaprezentowane zostały dwie największe łódzkie uczelnie: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki.
Pracownicy uczelni opowiedzieli o wydziałach, kierunkach i specjalizacjach, jakie mają w swojej ofercie, a Studenckie Koła Naukowe zaprezentowały pokazy doświadczeń - widzieliśmy m.in. burzę w probówce, ciecze zmieniające kolor, erupcję mini wulkanu.

Uczniowie ZSP Nr 1 zdobyli nagrody w konkursach związanych z prezentowanymi doświadczeniami, a nasza szkoła otrzymała upominek od Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: 2 czytniki e-book.

Kierownikiem wycieczki była pani Iwona Osuch, opiekunami pani Sylwia Błoch i pan Ryszard Skura.