"Ocalmy od zapomnienia..."

1 i 2 listopada odwiedzamy cmentarze, przynosimy kwiaty, zapalamy znicze na grobach bliskich. To także czas pamięci narodowej i lokalnej.
W porozumieniu z Towarzystwem Przyjaciół Tomaszowa Maz. młodzież klasy 3 MEt ZSP Nr 1 w Tomaszowie Maz. wraz z wychowawczynią Martą Długosz i pedagog Magdaleną Kaczmarek, odwiedziła we wtorek cmentarz rzymskokatolicki przy ulicy Smutnej. Łącznie uczestniczyło w akcji 17 osób. Odwiedzono grób wieloletniego wicedyrektora ZSP nr 1 Adama Krawczyka.
Uczniowie wykonali prace porządkowe przy grobach zasłużynych tomaszowian:
- księdza Ludwika Zajtza - proboszcza Parafii Św. Antoniego Padewskiego, Św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Matki Boskiej Różańcowej w Tomaszowie Maz. w latach 1887-1896, w których to nastąpiła rozbudowa tego kościoła do rozmiarów obecnych,
-  Jana Dorociaka - dyrektora naszej szkoły w latach 1970-1989, za jego czasów dobudowane zostało II piętro budynku A i wzniesiono budynek B.
Ludzie ci przyczynili się szczególnie do rozwoju edukacji w naszym mieście. Na ich grobach postawiono kwiaty i zapalono znicze.

ocalic