Łódzkie Dni IT

18. listopada uczniowie klas 3 I, 2Ic oraz 2Iw wraz z opiekunami p. M. Dołowcem, p. S. Błoch i p. A. Oczkowskim uczestniczyli w Łódzkich Dniach IT organizowanych na Wydziale Matematyki i Informatyki UŁ. Obecność uczniów pozwoliła na przybliżenie im takich tematów jak:

• Tworzenie nowoczesnych portali internetowych wykorzystaniem ASP.Net 5.0
  • Jak budować Ruby PaaS? Etapy powstawanie platformy do hostowania aplikacji Ruby, stworzonej przez developerów Ruby i dla developerów Ruby. Nawa projektu Ragnarson.
  • Iot (Internet of Thing) jakiego nie znacie . Czyli możliwości i zagrożenia wynikające z wszechobecnego uczestnictwa w naszym życiu technologii i urządzeń ICT.

Udział w wykładach poszerzył wiedzę uczniów, za co organizatorom i wykładowcom bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy również dla pani Barbary Borowskiej.

Tekst przygotowała S. Błoch