Targi Edukacyjne i Dni Otwarte Politechniki Łódzkiej

W dniu 3 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Studenckich Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej.

Przygotowano wiele atrakcji. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wynalazki i pojazdy stworzone przez studentów: pojazd solarny i łazik marsjański. Można było poznać twórców wynalazków, zapoznać się z budową pojazdów, zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi,  a także przez chwilę sterować pojazdami.

Stoiska  wydziałów zachęcały prezentacją urządzeń, konkursami, można było poznać ofertę wydziału, dowiedzieć się jak przebiegają studia na poszczególnych kierunkach.

Uczniowie uczestniczyli w interesujących wykładach i warsztatach przygotowanych przez grupy studenckie, budowali roboty lego, próbowali spacerować w alkogoglach, badali odbitki wykonane różnymi metodami, poznawali tajniki drukowania na tkaninach.

Organizatorem wycieczki była p. Iwona Osuch,

opiekunem p. Andrzej Oczkowski