Rajd Ustroń 2016

Kolejny wyjazd młodzieży ZSP Nr 1 do Ustronia-Jaszowca, odbył się w dniach 01–04.03.2016 r., nietypowo, bo tym razem jeszcze zimą, a nie jak do tej pory jesienią. Wyjazd połączony był z kursem opiekunów placówek kolonijnych. Zajęcia kursu, odbywały się po obiedzie, a do obiadu uczestnicy poznawali ciekawe miejsca Ustronia i okolicy.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć przygotowania skoczni w Wiśle Malince, do zawodów pucharowych. Przejść się deptakiem w Wiśle i posmakować serków owczych. Zobaczyć czekoladową figurę Adama Małysza, którą do tej pory nie naruszył ząb czasu (ani żaden inny). Atmosferę zbliżającego się konkursu pucharowego w skokach nasi uczniowie mogli odczuć w Hotelu Gołębiewskim, gdzie zaraz na wejściu spotkaliśmy Adama Małysza, by po chwili zobaczyć naszego lidera skoczków - Kamila Stocha, byłego już trenera - Łukasza Kruczka, prezesa PZN - Apoloniusza Tajnera z piękną małżonką, czy dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich - Waltera Hofera oraz wielu zagranicznych skoczków.

Piękną panoramą Ustronia Jaszowca, Polany, Poniwca, Zawodzia Dolnego i Górnego nasi uczniowie mogli się napawać z Czantorii. Nie zabrakło również Cieszyna i barwnej opowieści o jego zabytkach jednego z wykładowców kursu.

Czterodniowy pobyt w Beskidzie Śląskim już za nami. Czas wracać do zajęć. Pozostały wspomnienia i nadzieja na powrót w góry, nie te, to inne. Tym razem może Bieszczady?

Opiekunowie

Gabriela Fijołek