95 rocznica powstania 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej

18 marca, na stadionie sportowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 95 rocznicy powstania 7 batalionu kawalerii powietrznej.  Nasza klasa po raz drugi brała udział w zbiórce stojąc w szeregach kawalerzystów.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 13:00 wprowadzeniem sztandaru 7 batalionu kawalerii powietrznej na miejsce zbiórki. Następnym elementem zbiórki było złożenie meldunku o gotowości pododdziałów batalionu do uroczystości. Odczytano decyzje i rozkazy okolicznościowe, wręczono odznaczenia i odznaki wyróżniającym się żołnierzom i pracownikom wojska.

Przedostatnim elementem, kończącym uroczystą zbiórkę, była defilada pododdziałów, w której uczestniczyły dwie kolumny złożone z uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Kolumnę naszej klasy prowadził kadet Jakub Rudzki, a kolumnę klasy pierwszej, która po raz pierwszy brała udział w zbiórce, prowadziła kadetka Weronika Lusek  .

Zbiórkę zakończył dynamiczny pokaz wyszkolenia żołnierzy 7 batalionu.

Tekst i zdjęcia: Daniel Dominiak

01  03