III MIEJSCE W REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY HOTELARSKIEJ

15 kwietnia 2016 r. odbył się finał IV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarskiej, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi.

W dwustopniowym konkursie udział wzięło 30 osób z 10 szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z trzeciej klasy: Monika Palacz, Klaudia Ciach i Ewelina Stępowska.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test liczący 50 pytań z zakresu obsługi konsumenta i recepcji wykraczający poza program nauczania. Po podliczeniu wyników przez komisję konkursową okazało się, że Monika Palacz zajęła drugie miejsce i wraz z czterema innymi uczestnikami konkursu dostała się do drugiego etapu, a  Klaudia Ciach i Ewelina Stępowska uplasowały się na siódmym miejscu ex aequo.

Drugi etap konkursu – „praktyczny”, polegał na wykonaniu przez każdego z pięciu półfinalistów procedury check-in, czyli zarejestrowania gościa przy ladzie recepcyjnej w języku obcym i ćwiczenia praktycznego z zakresu obsługi konsumenta.

Drugi stopień konkursu oceniało czteroosobowe jury z branży hotelarskiej:

Pan Maciej Łobejko – â Operations Manager – Andel's by Vienna House Łódź – przewodniczący jury
    Pani Paulina Kwiatkowska – Kierownik Recepcji – Focus Hotel Łódź
    Pani Anna Karolczak-Hoffmann i Zdzisław Hoffmann – Właściciel EXITchampions

Monika Palacz zajęła trzecie miejsce w konkursie o tytuł

„Najlepszego ucznia – mistrza hotelarstwa w regionie łódzkim 2016 roku”

Przypominamy, że rok temu, w tym właśnie konkursie, Monika zajęła piąte miejsce, a na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie w styczniu br. zabrakło jej tylko jednego punktu aby znaleźć się w grupie najlepszych olimpijczyków w Polsce.

Za udział w konkursie serdecznie dziękujemy i z całego serca GRATULUJEMY!!!!!

Opiekunowie,

Chwalińska Beata, Magdalena Piotrowska i Małgorzata Wuls