Witaj majowa jutrzenko ...

Obchody 3-go Maja w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła tradycyjnie już msza święta w kościele pw. św. Antoniego z Padwy. Następnie uroczysty pochód przeszedł na pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się miejskie obchody święta uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje instytucji i urzędów, przedstawiciele służb mundurowych oraz tomaszowska młodzież., wśród której nie zabrakło jak co roku, licznej reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, na czele z pocztem sztandarowym szkoły. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu narodowego głos zabrał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, który podkreślił, jak ważna jest to rocznica dla wszystkich mieszkańców miasta i powiatu oraz całej Polski. Tradycyjnie w uroczystości udział wzięła kompania honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, nie zabrakło również salwy honorowej. Na zakończenie delegacje złożone z przedstawicieli instytucji, kombatantów i służb mundurowych złożyły kwiaty i wieńce pod Pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klasy 2E

oraz nauczyciele Lidia Stępkowska i mjr rez. Sławomir Miszczuk