KURS BARMAŃSKI 2016

Gdy inni odpoczywali,my ciężko pracowaliśmy! Uczyliśmy się teorii (co było nieco trudniejsze) oraz zdobywaliśmy umiejętności praktyczne  (co było dużo przyjemniejsze)

W dniach 23-25.02.2016r. odbył się kurs barmański dla uczniów klas hotelarskich. Warunkiem uczestnictwa w kursie było ukończone 18 lat.

Kurs trwał 20 godzin zegarowych, a program szkolenia obejmował następujące zagadnienia:

• Obowiązki barmana, kultura pracy i dbałość o własny wizerunek.
  • Podział sprzętu barowego i barmańskiego, rodzaje szkła, miary i receptury barowe.
  • Zarys technologii i towaroznawstwa napojów alkoholowych i bezalkoholowych, podział alkoholi.
  • Podstawy miksologii; rodzaje i charakterystyka oraz techniki sporządzania napojów mieszanych.
  • Zajęcia praktyczne – przygotowanie drinków i cocktaili

W pierwszym dniu odbyła się część teoretyczna.  Mimo obolałych od pisania rąk, wytrwaliśmy w kolejnych dniach, podczas których w praktyce szlifowaliśmy zdobyte pierwszego dnia umiejętności teoretyczne. Ćwiczyliśmy i uczyliśmy się bardzo chętnie, czego dowodem są wyniki testu, który odbył się na zakończenie kursu. Ponieważ wszyscy byli świetnie przygotowani, zdaliśmy go z bardzo dobrymi wynikami. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy certyfikaty.

W kursie uczestniczyło 9 uczniów i uczennic z klasy 3Ha oraz 1 uczeń z klasy 2H. Kurs prowadzili zaprzyjaźnieni ze szkołą, znani z pokazów  flair podczas Dni Hotelarza i niezwykle utalentowani: Hubert Przybyłek i Kamil Chmielewski - BARMANS FLAIR TEAM.

Organizatorem kursu była Pani Magdalena Piotrowska.

Już dziś widzimy, że zdobyta podczas kursu wiedza przyda nam się w przyszłej pracy zawodowej, w życiu prywatnym, ale co dla nas na razie najważniejsze: podczas egzaminu zawodowego z kwalifikacji T.12

BYŁO SUPER!!! CHCEMY WIĘCEJ!

Anna Bernacka

III Ha uczestniczka kursu