"Zawodowiec Mechanika 2017/2018 " rozstrzygnięty.

Już po raz trzeci został rozstrzygnięty konkurs "Zawodowiec Mechanika 2017/2018".

Najlepszym uczniom z klas II i III, którzy uzyskali najwyższe oceny z przedmiotów zawodowych i zdali najlepiej egzaminy zawodowe zostały wręczone nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy z tytułem „Zawodowiec Mechanika”. W konkursie zostały wręczone również po dwa wyróżnienia.

Zwycięzcom gratulujemy!!!


Zdj. P. Śmiechowicz, M. Starzyk.

 

 

Sprawdzian kadetów z „Mechanika”.

W dniu 18 czerwca br. kadeci trzeciej klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim (popularnego „Mechanika”) objęci pilotażowym programem Ministerstwa Obrony Narodowej „Edukacja wojskowa”, przystąpili do sprawdzianu kończącego pierwsze dwa semestry szkolenia.

Sprawdzian odbył się na terenach obiektów szkoleniowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i naszej jednostki patronackiej tj. 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej. Kadeci uczestniczący w ostatnich zaplanowanych w tym roku szkolnym zajęciach z edukacji wojskowej, przystąpili do sprawdzianu kończącego realizowany program.
Sprawdzian składał się z dwóch części obejmujących znajomość wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które kadeci zdobywali w trakcie zajęć. W części pierwszej nasi kadeci w ciągu czterdziestu pięciu minut odpowiadali na trzydzieści pytań testowych, wśród których siedem stanowiły pytania otwarte. W części drugiej – praktycznej, kadeci podlegali ocenie nabytych umiejętności praktycznych w pięciu obszarach kształcenia tj. taktyce, terenoznawstwie, musztrze, szkoleniu strzeleckim oraz szkoleniu medycznym. Wszystkie zagadnienia wchodzące w skład poszczególnych obszarów kształcenia oceniane były przez instruktorów/egzaminatorów 7 batalionu. Liczyły się tylko praktyczne umiejętności i ich poziom prezentowany przez kadetów. Pomimo dającego się zauważyć szczególnie na początku sprawdzianu towarzyszącego kadetom zdenerwowania, element ten został szybko wyeliminowany i w dalszej części sprawdzian przebiegał już bardzo rzeczowo i profesjonalnie. Wyniki sprawdzianu okazały się również bardzo zadawalające dla obu stron, zarówno dla podlegających sprawdzianowi kadetów, jak również dla Instruktorów 7 batalionu, którzy z nieukrywaną satysfakcją podkreślali bardzo dobre przygotowanie kadetów, które zaowocowało uzyskaniem przez nich jego pozytywnych wyników końcowych.

001  002  003 

004  005  006 

007 008

III Megafestyn Mechanika już za nami

foto  foto

Była wspaniała zabawa, duża porcja rozrywki dla małych i dużych. Podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę imprezę na tak wysokim poziomie, którzy włożyli mnóstwo pracy i poświęcili swój czas: Dyrekcji ZSP1 pod „dowództwem” dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego, gronu pedagogicznemu, wspaniałym rodzicom, uczniom i pracownikom obsługi w tej super szkole. Zarząd Powiatu Tomaszowskiego na czele z Panem Starostą Tomaszowskim Mirosławem Kuklińskim włączył naszą imprezę do obchodów Dni Antoniańskich i umożliwił otrzymanie wsparcia finansowego naszych dwóch koncertów przez Fundację Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego.
Szczególnym zrozumieniem naszych starań i ogromną hojnością wykazał się pan Prezes Fabryki Przyczep NIEWIADÓW, który nie tylko pomógł sfinansować połowę kosztów imprezy, ale także dostarczył cenne nagrody na loterię – przyczepkę towarową, suszarki spożywcze oraz zapewnił puszkowane napoje owocowe podawane przy grillu.
Dziękujemy fundatorom kolejnych nagród w loterii: firmie sprzątającej PERFEKTA za ufundowanie roweru, firmie AUTO MILA za voucher na 50% zniżkę za kurs prawa jazdy, sklepowi komputerowemu ARTURO za głośniki a także Parkowi Linowemu, Restauracji TOSCANIA, Kawiarni Artystycznej SPLOTY oraz Starostwu Powiatowemu.
Firma PIEKARSCY – pani Anna i Arkadiusz Cabanowie – jak co roku dostarczyli nam swoje wspaniałe wyroby wędliniarskie na grill, a rodzice naszych uczniów własnoręcznie upiekli ciasta, które serwowaliśmy w naszej kawiarence.

 

 

Zdjęcia: Patryk Śmiechowicz

Wyniki konkursu „Bezpieczna elektryczność”


W środę 13. czerwca w auli Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie odbyło się uroczyste zakończenie VIII Edycji Konkursu Wiedzy Elektrycznej „Bezpieczna elektryczność”.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i obejmuje obszar kształcenia elektrycznego, elektronicznego i fizyki. Jest konkursem dwustopniowym. Pierwszy stopień jest przeprowadzany w szkołach macierzystych uczniów, drugi stopień odbywa się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.
Na uroczystość wręczenia nagród zaproszonych zostało 10 uczestników, których prace komisja Konkursu oceniła najwyżej. Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj uczniowie naszej szkoły. Bartłomiej Jędrychowicz absolwent klasy 4E zajął trzecie, a Sergiusz Jurkevich z klasy 3E czwarte miejsce. Ponadto nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Opiekunem konkursu w szkole jest pani prof. Bożena Włodarczyk.

001  002

003

 

Pożegnanie kawalerzystów.

Kadeci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim pożegnali podczas uroczystej zbiórki żołnierzy 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, wyjeżdżających na misję w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie.

W dniu 14 czerwca na terenie obiektów szkoleniowych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej odbyła się uroczystość pożegnania naszych żołnierzy wchodzących w skład Polskiego Kontyngentu Wojskowego 38 Zmiany KFOR (Kosovo Force). Uroczystość rozpoczął meldunek o gotowości pododdziałów do pożegnania kontyngentu i wykonania zadań podczas 38 Zmiany KFOR Kosowo. Podczas uroczystości dowódca brygady pułkownik Marczak podziękował żołnierzom kontyngentu za wysiłek włożony w przygotowania do misji, życząc żołnierzom aby wszyscy szczęśliwie powrócili do brygady i swoich rodzin po wykonaniu zadania. Udział naszych kadetów w tej jakże ważnej dla naszych żołnierzy zbiórce, był dużym wyróżnieniem i zarazem dowodem na silne związki łączące naszą szkołę z 7 batalionem i 25 brygadą, powstałe w trakcie wspólnego szkolenia w ramach przedmiotu edukacja wojskowa, objętego Pilotażowym programem wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

001 002

003

 

Konkurs fotograficzny „Magiczne chwile zatrzymane w czasie”.

W piątek, 8 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Browarnej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Magiczne chwile zatrzymane w czasie”. Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń klasy 1 Mtw – Błażej Koselnik, który zdobył wyróżnienie specjalne w kategorii krajobraz.

Gratulujemy sukcesu.

dyplom

 

- PODZIĘKOWANIE -

Pragnę z całego serca podziękować Dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz wszystkim uczniom i rodzicom za każdy wrzucony do puszki grosz i wsparcie akcji:

- „Serce dla Amelki”-

Za wyjątkowe zaangażowanie przytulam mocno  klasę 3H, wolonariuszy z kl. 1Mtw

oraz Panią Małgosię (która pragnie zachować anonimowość)

                                                                                                                                                                                                   Zebrana kwota uczyniła tę akcję jedną z największych w dotychczasowej pracy Szkolnego Klubu Wolontariusza. Dzięki pomocy chłopców z kl. 3E pieniądze wraz z maskotką na szczęście i ciepłymi życzeniami już zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor szkoły,  do której uczęszcza Amelka.

Wszyscy pamiętajmy, że każde wyświadczone komuś dobro,

powraca do nas z podwójną siłą.

Niechaj powróci i do Was!

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza  
Anetta Holc

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl