Narodowe Czytanie "WESELA" S. Wyspiańskiego

Tradycją naszej szkoły staje się coroczna uroczystość Narodowego Czytania , zainspirowana przez Kancelarię Prezydenta RP. W tym roku, jak w całej Polsce, także i w MECHANIKU, czytaliśmy "Wesele". Ten  dramat, z którego tak wiele weszło do mitologii polskiej i do codziennego języka,natchnął nas do stworzenia bronowickiej szopki, przypomnienia najwazniejszych fragmentów i zastanoweinia się nad kwestią wciąż wątpliwej narodowej jedności. W tym sensie "Wesele" jest bowiem wciaż aktualne.

W scenerii ludowej chaty ze Złotym Rogiem, Chochołem, szeregiem świętych obrazkowych, i Matejkowskim Wernyhorą w tle z prawdziwie aktorską swadą czytali dramat maturzyści: Sebastian Bartosik, Kuba Schulz, Dorota Kiliszek, Maciej Czerwonka, Ewelina Sidwa oraz Julcia Szymczyk z II w. Imprezę uświetniła swoją obecnoscią pani Barbara Robak członek Rady Powiatu, która przeczytała didaskalia do aktu I.

Organizatorka akcji - pani Agnieszka Bogdańska dziękuję wszystkim, ktorzy wystepowali i pomagali, a także panu wicedyrektorowi Arkadiuszowi Broniarkowi za wielką pomoc.

001  001

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl