Z komiksem WCEO za pan brat.


Służenie środowisku wojskowemu, wsparcie i pomoc w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i kształtowaniu kompetencji społecznych oraz oddziaływanie na otoczenie cywilne przez działalność edukacyjną, naukowo-badawczą, informacyjną i kulturalno-oświatową, to główne cele Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, od samego początku funkcjonowania w ofercie szkoły klas wojskowych, skierowanej do absolwentów tomaszowskich gimnazjów, stale współpracuje z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Współpraca ta z roku na rok przybiera pełniejszy i ściślejszy wymiar, dzięki wsparciu naszej działalności edukacyjnej, na jakie możemy liczyć ze strony Centrum. Szeroka oferta skierowana min. do szkół ponadgimnazjalnych, dotyczy nie tylko możliwości pozyskiwania materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, ale również wsparcia organizacji wystaw, udziału w kursach i szkoleniach czy tzw. "zielonych szkołach".

Staramy się, aby edukacja wojskowa naszych uczniów sprawiała im maksimum satysfakcji, była efektywna i przyjemna. Stąd pomysł na wprowadzenie takich rozwiązań i metod, wykorzystywanych podczas zajęć związanych na przykład z historią i dniem dzisiejszym naszego wojska, które z jednej strony spełniłyby swoją edukacyjną rolę, a z drugiej strony były dla naszych uczniów atrakcyjne i łatwo przyswajalne. Jak to zrobić? Nic prostszego! Wystarczy wziąć w ręce komiks Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, udać się na ławeczkę do parku, do galerii handlowej, czy usiąść w kawiarni i zacząć czytać. Okazuje się bowiem, że ukazują się w Polsce komiksy, z których mogą korzystać zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W łatwy, ciekawy, a co najważniejsze przystępny sposób, ukazują losy żołnierza polskiego zarówno te znane z historii, jak i te współczesne.

Jeśli chcecie zaszczepić wśród młodzieży szacunek do munduru i poświęcenia żołnierza polskiego dla ojczyzny, oraz zachęcić ją do zgłębiania historii polskiej wojskowości, to warto zaproponować jej komiksy WCEO takie jak np." Wszystkie wojny Mariana Porwita", "Real Warrior Chrzest bojowy w Afganistanie" czy " Szkarłatne berety w akcji". Komiksy te, to nie tylko książeczki z obrazkami. To również doskonała pomoc dydaktyczna służąca z powodzeniem naszej edukacyjnej powinności.

Życzymy zatem miłej lektury komiksów i zachęcamy do ich wykorzystania!

Tekst i zdjęcia; mjr rez. Sławomir Miszczuk

001

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl