Nauczyciele pod żaglami

23 września na wodach Zalewu Sulejowskiego zostały rozegrane VI Regaty Nauczycieli i Pracowników Oświaty o Puchar Prezesa Zarządu ZNP w Tomaszowie Mazowieckim.
W regatach wzięło udział pięć załóg. Mimo chłodu i mżawki rozegrano trzy biegi. Rywalizowano na jachtach otwartopokładowych typu omega. Choć wszyscy uczestnicy zapewniali, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa, to rywalizacja była bardzo zacięta i walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego biegu. Puchar Prezesa ZNP zdobyła załoga w reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dłutowie. Załoga z Naszej Szkoły w składzie: Dariusz Jachimowski – sternik, Katarzyna Elster oraz Janusz Ptasiński tylko nieznacznie uległa zwycięzcom i zajęła drugie miejsce. Podium uzupełniła załoga z I LO w Tomaszowie Mazowieckim.
Organizatorem regat był Odział Ligi Morskiej i Rzecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Jachty użyczył bosman portu jachtowego „Maruś” -  pan Marek Szturnoga.

001  002