Strzelali uczniowie klasy wojskowej

W dniu 30 września br. na strzelnicy sportowej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, odbyły się zawody strzeleckie uczniów klas mundurowych z całej Polski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowali uczniowie klasy III wojskowej.

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Rektora - Komendanta Wojskowej Akademii Technicznej wraz z Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, Prezesem Kapituły Medalu "Zło Dobrem Zwyciężaj" oraz Prezesem Stowarzyszenia Patriotyczno - Edukacyjnego "Pamięć", objął patronatem Minister Obrony Narodowej. Zasadniczym celem zawodów, poza sportową rywalizacją i sprawdzeniem umiejętności strzeleckich uczniów, był hołd generałom poległym w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku w drodze do Katynia.

Zawody poprzedziła modlitwa w intencji generałów poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Po jej zakończeniu miała miejsce krótka odprawa kierowników zespołów, po czym rozpoczęto konkurencje strzeleckie. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach tj. pistolet sportowy kal. 5,6 mm oraz karabinek sportowy kal. 5,6 mm. Drużyny występowały w trzyosobowych zespołach. W obu konkurencjach stosowana była indywidualna i zespołowa punktacja, zgodna z przepisami Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nasi uczniowie wystąpili w obu konkurencjach w składzie: Angelika Śmiechowicz, Szymon Dworak, Błażej Sobczyk, Kacper Sikora, Mateusz Badura i Dawid Trukan.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk