Wielkie święto ZSP nr 1

foto

13. października w naszej szkole był wyjątkowym dniem. Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją ZSP nr 1 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Obchodziliśmy również Dzień Patrona szkoły, bowiem 15. października mija 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki.

W mury naszej szkoły zawitali znamienici goście: pani Barbara Robak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, pani Marta Niemczyk - Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, pan Mariusz Węgrzynowski – Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu  Rady Powiatu. Na uroczystość przybyli również radni Rady Powiatu – pani Anna Gibowicz, pan Wojciech Sitek, pan Marek Parada. Gościliśmy panią Beatę Stańczyk - Naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele wojska i służb mundurowych: pan płk Adam Marczak – Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pan kapitan Wojciech Kubica reprezentujący dowódcę 7 batalionu kawalerii powietrznej, pan st. chor. szt. Jacek Nikodemski – starszy podoficer dowództwa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, starszy bryg. mgr inż. Krzysztof Iskierka – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, pan Waldemar Świątek – Zastępca Komendanta Straży Miejskiej. Na uroczystość przybyli również pan Zbigniew Piotrowski, którego znaczki i monety mogliśmy podziwiać na wystawie w auli szkoły oraz były dyrektor placówki pan Wiktor Mazurek. Powitaliśmy również dyrektorów placówek oświatowych: panią  Elżbietę Łojszczyk -  Dyrektora Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, panią Anettę Klimczak - Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz pana Przemysława Mrowińskiego – Dyrektor Zaocznego Liceum dla Dorosłych. Odwiedziły nas panie Donata Domańska – Prezes i  Alicja Lenartowicz - Wiceprezesa Koła  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły pana Dariusza Kwiatkowskiego i wicedyrektor panią Jolantę Nikodemską i przemówieniu dyrektora , odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Rotę przysięgi odczytał wicedyrektor pan Arkadiusz Broniarek. Osobną przysięgę złożyli uczniowie klasy wojskowej.

Uczniowie Mechanika zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w czasie akademii poświęconej Tadeuszowi Kościuszce. Poezja z epoki przeplatała się ze współczesnymi tekstami i pieśniami. Całość wypadła bardzo wzruszająco. Uczniów przygotowały panie Agnieszka Bogdańska i Karolina Ziętara.
Swoimi umiejętnościami pochwalili się również uczniowie klas wojskowych. Przygotowali dynamiczne pokazy walki. Zostali oni przygotowani przez pana mjr. Sławomira Miszczuka.

Wręczono również nagrody za zwycięstwo w konkursie historycznym o patronie szkoły. Konkurs dla uczniów klas pierwszych przygotowali pani Joanna Kryszewska i pan Robert Kołczyński.

Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom przez pana dyrektora.
Po uroczystości uczniowie klas pierwszych zasadzili na terenie szkoły drzewka.

Zdjęcia: Miłosz Starzyk, Patryk Śmiechowicz

Inne artykuły na ten temat:

https://www.nasztomaszow.pl/oswiata/slubuje-tobie-ojczyzno/

http://format3a.pl/pazdziernikowe-swietowanie-mechanika/

http://powiat-tomaszowski.pl/aktualnosci/pazdziernikowe-swieta-w-mechaniku.html

 

 

 

 

  

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl