Zajęcia z historii wojskowości.

Historia wojskowości stanowi składową historii wojskowej. Jest nośnikiem wiedzy niezbędnej dla poznania całokształtu doświadczeń minionych pokoleń i ich wiedzy o sztuce i nauce wojennej.

Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, w ramach szeroko pojętego kształcenia wojskowego, znajdują również czas na zajęcia o tematyce związanej z historią  wojskową. To niezbędny element edukacji wojskowej naszej szkoły, związany z jej działalnością dydaktyczno - wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.

Dzięki pomocom naukowym Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, zajęcia te są dla uczniów zarówno efektywne jak i przyjemne. Pokazanie historii dokonań żołnierza polskiego za pośrednictwem na przykład komiksów, stanowi ciekawą alternatywę dla współcześnie stosowanych metod  nauczania. Zaproponowana przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej metoda docierania do ucznia poprzez zawarte w komiksach treści, zdecydowanie lepiej wpływa na ich pełną realizację.

Tekst i zdjęcia; mjr rez. Sławomir Miszczuk