WYSTAWA FILATELISTYCZNA W MECHANIKU

W dniach 13. i 16. października 2017 roku odbyła się w naszej szkole wystawa upamiętniają 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Była to wystawa prezentująca zbiory filatelistyczne i filumenistyczne upamiętniające dzieje patrona naszej szkoły, który przez Sejm RP uznany został patronem roku 2017. Autorem wystawy był Zbigniew Piotrowski - pasjonat numizmatyki i filatelistyki, członek Polskiego Związku Filatelistów w Tomaszowie Maz. oraz Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie. Autor wielu wystaw i artykułów.

13.10.2017r., po uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wystawę podziwiać mogli w auli szkolnej wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście.

W poniedziałek 16.10.2017r. w kawiarence szkolnej, do której przeniesiona została wystawa, odbyły się spotkania z autorem, na które przybyły m.in. klasa IH, IIIH oraz III Mtw.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o patronie szkoły, a także o pasji jaką jest filatelistyka czy numizmatyka. Autor wystawy i właściciel zbiorów odpowiadał na zadawane pytania, starając się zarazić młodzież zamiłowaniem do filatelistyki.

W tych dniach uczniowie mieli również możliwość obejrzenia zbioru pamiątek filatelistycznych przekazanych w darze społeczności uczniowskiej przez pana Wiktora Mazurka – byłego Dyrektora ZSP nr 1.

001  009