Nowe materiały dydaktyczne dla kadetów z "Mechanika".

Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych r 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wzbogacili się o nowe materiały dydaktyczne, związane z realizacją programu edukacyjnego ,,PROOBRONNI – TERYTORIALNI”.

Zasadniczym  celem programu jest chęć ujednolicenia w całym kraju, procesu edukacji  uczniów klas mundurowych, w oparciu o specjalnie opracowane materiały - zeszyty pracy ucznia. Tematyka zawarta w zeszytach pracy dotyczy ,,minimum programowego”, realizowanego przez naszą szkołę - w ramach "Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych".

Organizatorem  programu ,,PROOBRONNI – TERYTORIALNI” jest Stowarzyszenie Obronne FIA – Fideles et Instructi Armis – Wierni w gotowości pod bronią, a nadzór merytoryczny  nad realizacją programu sprawuje Biuro do Spraw Proobronnych MON, którego przedstawiciel ostatnio wizytował naszą szkołę. Program objęty został ponadto patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a całe przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwo Obrony Narodowej.

mjr rez. Sławomir Miszczuk

1  1  1  1