W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizowano akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r., Polska po 123 latach niewoli, odzyskała wolność i ponownie zaistniała na mapie Europy. Uczniowie przypomnieli tragiczną historię rozbiorów i kolejne powstania narodowe. Podkreślili znaczenie patriotyzmu, odwagi i poświęcenia pokoleń Polaków walczących o niepodległość kraju.

Opiekunowie – p. Robert Kołczyński i p. Karolina Ziętara bardzo dziękują uczniom klasy 2 Iw, którzy przygotowali akademię. Dziękujemy również uczennicom klasy III H i IV Mt (A. Lober, P. Gmaj, N. Hajdamiak, K. Żerek, P. Sowińska, A. Plich), które pięknie wykonały pieśni patriotyczne. Dziękujemy również chłopcom z klasy III Ia, którzy przygotowali prezentację i zadbali o scenografię (J. Galiniewicz, S. Baran, M. Białkowski, P. Koziorowski, M. Starzyk). Dziękujemy również D. Lerce i Ł. Zaczyńskiemu za nagłośnienie.

Zdjęcia: Patryk Śmiechowicz, Miłosz Starzyk