Konferencja klas mundurowych.

foto

W dniu 24 listopada w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie, odbyła się  konferencja Szkół Ponadgimnazjlanych Prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W konferencji udział wziął Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz oraz Sekretarz Stanu w MON Pan Michał Dworczyk. Naszą szkołę reprezentowała wicedyrekor Pani Jolanta Nikodemska oraz opiekun klas wojskowych Sławomir Miszczuk.

Podczas konferencji omówione zostały tematy dotyczące min. dotychczasowych efektów realizacji przedmiotu edukacja wojskowa, projektu regulaminu mundurowego kadetów klas wojskowych oraz współpracy z Wojskowymi Komendami Uzupełnień. Ważnym elementem konferencji było wystąpienie poświęcone koncepcji funkcjonowania klas mundurowych w systemie przygotowań obronnych państwa oraz zaproponowanemu przez organizatorów konferencji szerokiemu programowi wychowawczemu, który byłby dedykowany specjalnie dla kadetów klas wojskowych, skupionych w szkolnych kompaniach kadetów na wzór jednostek wojskowych.

Konferencję zakończyła dyskusja uczestników, podczas której organizatorzy odpowiadali na liczne pytania, a uczestnicy mogli podzielić się dotychczasowymi doświadczeniami nabytymi w trakcie realizacji programu Certyfikowanych Klas Wojskowych Mundurowych.

mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl