Szkolili się w nawiązywaniu łączności.

foto

 

 

W dniu 26 lutego kadeci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wzięli udział w programowym szkoleniu z zakresu nawiązywania łączności radiowej.

Szkolenie z zakresu umiejętności nawiązywania łączności radiowej w wojsku jest niezbędne do właściwego wykonywania zadań i realizacji ćwiczeń. Poznanie zasad działania polowej radiostacji plecakowej RRC 9210 oraz zasad prowadzenia korespondencji radiowej, stanowiły główny cel zajęć kadetów. Oprócz tematyki łącznościowej, kadeci zapoznani zostali z wybranymi elementami SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape), w zakresie działania żołnierza podczas przymusowego przebywania na terytorium wroga. W szkoleniu uczestniczyli instruktorzy 7 batalionu kawalerii powietrznej.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl