Kadeci "Mechanika" pamiętali o "Żołnierzach Wyklętych".

foto

 

 

W dniu 1 marca po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Kadeci klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, uczcili ich pamięć biorąc udział w uroczystej mszy świętej.

Jak co roku w kościele Najświętszej Marii Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim, odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne w intencji "Żołnierzy Wyklętych". Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 reprezentowany był przez dyrekcję szkoły, poczet sztandarowy oraz kadetów klas wojskowych.

Historia żołnierzy wyklętych oraz ich tragiczne losy, przypomniane zostały naszym kadetom, na poprzedzających uroczystości zajęciach szkolenia wojskowego, dla upamiętnienia prześladowanych i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

 "Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją święta wiarę i tradycje własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem" - płk. Witold Pilecki "Witold".

 

Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel/fax: 44 7245515 
tel: 44 7244317

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl