Prezentacja robota przemysłowego

foto


W  dniu 20.03.2018 roku w naszej szkole zostało zaprezentowane ramię robotyczne robota przemysłowego firmy FANUC wraz z zabezpieczeniem jego pracy oraz budową podzespołów. Prezentację tej maszyny prowadził pan Jarosław Królikowski - dyrektor firmy Faurecja Seating z Wałbrzycha. W szkoleniu z zakresu budowy, sterowania i programowania robota wzięli udział uczniowie klas trzecich i czwartych technikum mechatronicznego. W trakcje prelekcji zaprezentowane zostały możliwości pracy, konfiguracji ustawień oraz eksploatacji urządzenia. Prowadzący, pan Jarosław Królikowski, odpowiadał też na zadawane przez uczniów dociekliwe pytania dotyczące budowy robota i manipulatora na nim zamontowanego. Prezentację zaszczycili  swoją obecnością Starosta Powiatu Tomaszowskiego - pan Mirosław Kukliński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego - pan Dariusz Klimczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowa Maz.- pan Paweł Łuczak  oraz pani Marta Niemczyk, a także dyrektor ZSP nr 1 pan Dariusz Kwiatkowski.

W tym samym dniu odbywał się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści mieli możliwość zobaczenia pracy robota przemysłowego, zadawania pytań prowadzącemu - panu Jarosławowi Królikowskiemu i panu Piotrowi Śnieżkowi - reprezentującemu firmę TURCK. Oglądający mogli sterować ramieniem robotycznym pod nadzorem prowadzących.

Tego typu zajęcia są bardzo ważne dla uczniów, którzy na co dzień nie mają dostępu do tak nowoczesnych technologii. Zajęcia pozwoliły uświadomić uczestnikom jak ważny jest rozwój nauki, świadomości technicznej i zdobywanie nowych umiejętności.

Kontynuacją tych zajęć będzie zwiedzanie zrobotyzowanej i zautomatyzowanej produkcji podzespołów samochodowych w szkole/zakładzie produkcyjnym Hearing w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorami pokazu na terenie ZSP 1 byli pan Bogdan Jaśkiewicz i Włodzimierz Galicki.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl