Sukces naszego ucznia w Konkursie IT i Cyberbezpieczeństwo

foto

25 kwietnia odbył się szkolny etap Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo dla uczniów szkół średnich.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich technikum informatycznego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, w którym każde z pytań miało co najmniej jedną dobrą odpowiedź. Za udzielenie błędnej odpowiedzi przyznawano punkty ujemne. Pytania dotyczyły: programowania w różnych językach, sieci komputerowych, cyberbezpieczeństwa, zarządzania IT, obsługi systemów Windows i UNIX, a także cyfryzacji RP.

Najlepsze wyniki w etapie szkolnym uzyskali:
1. Sebastian Baran, 3Ia
2. Kacper Węgrzynowski, 3Ia
3. Michał Czechowski, 3Ia

Spośród uczniów ZSP nr 1 do etapu finałowego zakwalifikował się Sebastian Baran i był jedynym zakwalifikowanym uczniem z województwa łódzkiego.

Ogólnopolski finał Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo odbył się 23 maja w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości.

Uczestnicy po rozwiązaniu testu finałowego, wzięli udział w wykładach, dyskusjach oraz quizach dotyczących  bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także umiejętności inwestowania oraz zarządzania finansami osobistymi.

Następnie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Miło nam poinformować, że:

w etapie finałowym Ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwo

uczeń klasy 3Ia Sebastian Baran

zajął 7 miejsce.

Jedną z naród, które otrzymał Sebastian jest zaproszenie na dwudniową wizytę w Warszawie, podczas której zaplanowane jest odwiedzenie wybranych ministerstw, instytucji i firm związanych z obszarem IT i cyberbezpieczeństwem.

Gratulujemy Sebastianowi tego naprawdę dużego osiągnięcia

i życzymy kolejnych sukcesów.

001  004

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl