Wycieczka na Giełdę Papierów Wartościowych

10 października 2018 roku, grupa uczniów klas II MEt, IV b oraz IV E, wzięła udział  w wycieczce programowej na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spotkanie trwało ok. 1,5 godziny. W tym czasie uczniowie zwiedzili budynek giełdy - m.in. salę notowań i wysłuchali wykładu przedstawiciela GPW o zasadach jej funkcjonowania. Poznali również sposoby skutecznego inwestowania oszczędności na giełdach całego świata.
Spotkanie połączone było z projektem organizowanym przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego, która patronuje Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, w której biorą udział uczniowie naszej szkoły. SIGG, to największy ogólnopolski projekt edukacyjny, poświecony inwestowaniu skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej.
Następnym punktem programu było Muzeum Narodowe. Uczniowie mieli okazję podziwiać tam twórczość polskich malarzy i rzeźbiarzy w Galerii Sztuki XIX Wieku. Były to m.in. obrazy: "Bitwę pod Grunwaldem" Jana Matejki, "Babie Lato" Józefa Chełmońskiego, "Żydówka z pomarańczami" Aleksandra Gierymskiego i wiele, wiele innych.
Na zakończenie wizyty w Muzeum Narodowym uczniowie zwiedzili Galerię Wzornictwa Polskiego, która prezentuje najważniejsze trendy we wzornictwie polskim na przestrzeni XX i XXI wieku. Ciekawostką była ekspozycja banknotów polskich z 1948 r.

Kierownikiem wycieczki była Pani Gabriela Fijołek,
a opiekunami: Pani Katarzyna Krawczyk
Pan Janusz Ptasiński

zd1  zd2

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl