100-lecie Odzyskania Niepodległości

niepodległa 300x70
godło

9 listopada odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród gości nie zabrakło starosty tomaszowskiego p. Mirosława Kuklińskiego, przedstawicieli rady powiatu, koła seniorów, a także wojska. Po części oficjalnej, w której znalazło się oczywiście wspólne odśpiewanie hymnu, a także odczytanie uczniowskich życzeń dla Polski, rozpoczęła się część artystyczna. Trudna historia naszego kraju została opowiedziana w wierszach, prozie, filmach i piosenkach - przeszłość połączyła się z teraźniejszością, a wielkim kunsztem artystycznym wykazali się uczniowie klas 1h, 1It, 1Iw, dzielnie walcząc z tremą  oraz klasy 4Mtw. Było uroczyście i wzruszająco. Akcentem kończącym piątkowe świętowanie był biało-czerwony tort (inicjatywa p. Dariusza Gajkowskiego), który został podzielony między przewodniczących klas, pracowników szkoły i gości.
Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: Katarzyna Elster, Marta Zieja i Dariusz Jachimowski, którzy z pewnością nie zrealizowaliby założeń scenariusza, gdyby nie ich uczniowie oraz pomoc obsługi radiowęzła - szczególnie niezawodnego Antka Jagielińskiego - a także pracowników szkoły: p. Barbary Kotyni i p. Jana Skrzyckiego.
Wielkie podziękowania dla klasy 4 Mtw, która pomimo niesamowitej ilości zadań, jakie wykonuje na co dzień, znalazła czas, aby swoim śpiewem podkreślić rangę uroczystości, a także dla Jakuba Szuflity, naszego akompaniatora.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom.
K. Elster, M. Zieja, D. Jachimowski

Zdjęcia: Patryk Śmiechowicz