Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” 27.11.2018

logo

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić swoją wiedzę 27 listopada br. w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Z naszej szkoły było to 62 uczennic i uczniów z klas II TH i MTw, którzy przygotowując się do udziału w olimpiadzie korzystali z materiałów dydaktycznych zalecanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w naszej szkole uczestniczyli  m.in. uczniowie klas drugich. W ramach „Lekcji z ZUS” uczniowie zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń – czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Wyniki osób, które zakwalifikowały się do II  wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, już wkrótce.
Szkolnym koordynatorem projektu i olimpiady jest – pani Gabriela Fijołek, a w komisji uczestniczył także pan Jacek Matyszewski.

001  008

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl