Świąteczna akcja HDK

kropelkaOsiemdziesięciu dwóch uczniów i uczennic naszej szkoły zgłosiło chęć do udziału, w ostatniej w tym roku, akcji oddawania krwi. Dwunastego grudnia, w pełnej gotowości do ratowania życia innym, zarejestrowano siedemdziesięciu z nich. Po szczegółowych badaniach krwi i wywiadzie lekarskim pięćdziesięciu jeden Bohaterów i Bohaterek podzieliło się najdroższym z leków.

Oddali 22 500 ml (22,5 litra) krwi. Dlaczego podaje się ilość krwi w mililitrach? Dlatego, że tak cenny jest to dar. Nawet oddanie 100, czy 200 ml jest cenne. Jak wielkim darem jest każdy organ (krew jest również tkanką, którą przeszczepiamy) dowiadujemy się czasem przez przypadek/wypadek.

Młodzież Mechanika w tym roku szkolnym oddała łącznie ponad 49 litrów krwi. Pierwszy dawcy z obawami, kolejni z uśmiechem na ustach. Tym, którzy przełamali obawy przed igłą, składam szczególne gratulacje. Z szacunkiem dla wszystkich obecnych i przyszłych Dawców.
Szczególne życzenia dobrego życia ze świadomością ratowania innym tegoż od pracowników Regionalnej Stacji Krwiodawstwa w Tomaszowie Maz., lekarzy z Łodzi, którzy Was przygotowują do oddania krwi, od dyrekcji naszej szkoły i ode mnie.

Prezes Klubu HDK
przy ZSP nr 1