Egzamin kadetów „Mechanika”.

Kadeci klasy czwartej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim zakończyli szkolenie wojskowe, w ramach programu Certyfikowanych Klas Mundurowych Ministerstwa Obrony Narodowej, z zakresu przedmiotu Edukacja Wojskowa.

Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. W obu częściach kadeci musieli wykazać się przed komisją egzaminacyjną złożoną z instruktorów 7 batalionu kawalerii powietrznej, wiedzą zdobytą w trakcie trzy semestrowego szkolenia. Egzamin stanowił nie tylko podsumowanie wiedzy  teoretycznej i umiejętności praktycznych, ale był przede wszystkim swoistą przepustką na drodze do zdobycia przez kadetów zaświadczeń o ukończeniu szkolenia oraz certyfikatów umożliwiających zdobycie dodatkowych punktów podczas kwalifikacji do akademii wojskowych.

001  002

003  004