Ekopracownia

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim  została oddana do użytku ekopracownia ”Błękitne Wody” utworzona ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu “Nasze ekologiczne pracownie”. Całkowity koszt ekopracowni to 49 349,00 zł z czego 44 349,00 zł to środki z dofinansowania. W ramach środków własnych pracownia została wyremontowana tj. położono gładź, odmalowano ściany, położono nową wykładzinę, wymieniono oświetlenie na energooszczędne.
Ze środków funduszu zostało zakupione wyposażenie pracowni to znaczy zakupiono ławki i krzesełka szkolne, biurko nauczycielskie, szafki zabudowane przeznaczone do przechowywania pomocy dydaktycznych, tablicę, rolety okienne i fototapetę przedstawiająca walory przyrodnicze Niebieskich Źródeł. Pracownia została wyposażona w sprzęt audiowizualny – telewizor, głośniki oraz laptopy nauczycielskie.
Środki z dofinansowania pozwoliły na zakup pomocy dydaktycznych z geografii i biologii. Między innymi zakupiono mapy i atlasy geograficzne, przewodniki turystyczne, filmy dydaktyczne zarówno z geografii jaki i biologii, plansze dydaktyczne z geografii, kompasy, próbki gleb, minerały i skały. Z biologii zakupione zostały modele komórki roślinnej, zwierzęcej , model oka, model DNA oraz szkielet człowieka. Na potrzeby biologii zakupiono również mikroskop z kamerą wraz z zestawami preparatów mikroskopowych.
W ramach kształcenia ekologicznego z geografii i biologii zostały zakupione atlasy zwierząt, klucze do oznaczania roślin, przewodniki multimedialne, lupy. Elementem kształcenia ekologicznego są również zakupione kwiaty doniczkowe. Tak przygotowania pracownia w ZSP1 czeka na uczniów.

018  006

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1