100. rocznica Bitwy Warszawskiej

foto
 
W tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę jednej z najważniejszych bitew dla naszego kraju. Nie bez powodu nazywamy ją „Cudem nad Wisłą”. W miniony piątek uczciliśmy to wydarzenie wystawą oraz prelekcją pana Zbigniewa Piotrowskiego – miłośnika historii, numizmatyka, członka Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Bełchatowie.
Na wystawie zaprezentowane zostały medale, pamiątkowe monety i znaczki pocztowe nawiązujące do wydarzeń, które rozegrały się między 12 a 25 sierpnia 1920 roku, a także książki i artykuły ze starych gazet.
Bitwa Warszawska zdecydowała ostatecznie o zachowaniu przez Polskę niepodległości i zapobiegła bolszewickiej rewolucji na terenie Europy Zachodniej. Uczniowie ZSP 1 z zaciekawieniem słuchali opowieści naszego gościa o dowódcach, żołnierzach, rozkazach i niełatwych decyzjach minionych wydarzeń. To już kolejny raz jak gościmy pana Zbigniewa Piotrowskiego w murach naszej szkoły, mamy nadzieję, że nie ostatni i z zaciekawieniem oczekujemy jego kolejnych prelekcji.
Tych, którym ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 nie udało się uczestniczyć w wykładzie zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz zdjęć z tego wydarzenia.
 
 
 
 


Jeśli dokument nie otworzył się prawidłowo pobierz plik PDF

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl