„Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”.

 

2 października 2020 roku po raz trzeci drużyna reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w Grze Miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a jej skład to:  Kamil Krzeszewski, Jakub Engel, Szymon Kuźba z klasy 4 IT oraz Karolina Badek z klasy 2Mtw. Finaliści zostali zaproszeni przez pana dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego, który pogratulował im sukcesu i nagród.

Tegoroczna gra była częścią projektu „Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”. Tym razem nawiązano do losów mieszkańców naszego miasta  biorących udział w zmaganiach wojennych lat 1919-1921 z naciskiem na ich udział w Bitwie Warszawskiej. Temat był oczywiście podyktowany obchodami 100. rocznicy bitwy, która miała miejsce w sierpniu 1920 roku i w dużym stopniu zadecydowała o losach Polski i Polaków u zarania niepodległości.

Rywalizacja polegała na wykonaniu przez 4-osobowe drużyny i opiekuna zadań o charakterze historyczno-sprawnościowym na terenie miasta, w oparciu o punkty związane z jego historią. Zakończenie gry miejskiej nastąpiło w Skansenie Rzeki Pilicy i  było połączone z ogniskiem integracyjnym dla uczestników oraz zwiedzaniem eksponatów, prezentacją multimedialną i wykładem dotyczącym udziału Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej1920 roku.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Opiekun grupy: Joanna Kryszewska

001 002

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl