Akcja HDK „spoKREWnieni służbą”

kropla

Dyrekcja szkoły, prezes Klubu HDK przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1,
w porozumieniu z Rejonowym Punktem Krwiodawstwa w Tomaszowie Maz., zapraszają wszystkich uczniów, którzy ukończyli 18 lat do uczestniczenia w akcji HDK pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej i dotyczy szkół prowadzących przygotowanie do służby wojskowej.

W związku z obecną sytuacją nie możemy zorganizować tego działania w szkole, więc w porozumieniu z RPK w Tomaszowie i Dyrekcją szkoły ustalono następujące terminy donacji:

•    23 marca od 8.00:  klasa 3 Iw
•    24 marca od 8.00:  klasa 4 Mtw
•    26 marca od 8.00:  klasa 2 Iwp - tylko uczniowie pełnoletni oraz uczniowie klas trzecich- cywilnych
•    30 marca od 8.00:  klasy czwarte-cywilne

Oddawanie krwi odbędzie się w Tomaszowskim Centrum Zdrowia w punkcie krwiodawstwa, wejście od strony oddziału neurologicznego.
Aktualnie brakuje krwi, a nieustannie jest na nią zapotrzebowanie podczas zabiegów ratujących życie. Swoją postawą pomagacie przetrwać innym trudne chwile. Podczas akcji oddawania krwi w październiku 2020r. stanęliście na wysokości zadania. Oddaliście 27 litrów krwi. Teraz też możecie udowodnić swoje bohaterstwo.

Pamiętajcie, że obowiązują pełne zasady bezpieczeństwa. Proszę założyć maseczki chirurgiczne i stosować się do zasad obowiązujących podczas trwania pandemii.
Przed donacją proszę zjeść lekki posiłek i wypić minimum pół litra wody mineralnej jak również przygotować legitymacje HDK. Można będzie uzyskać wpis, za bieżącą i poprzednią akcję.

Oddajecie krew na hasło „spoKREWnieni służbą”. Po wejściu do punktu krwiodawstwa wpisujemy na liście swoje imię, nazwisko oraz klasę. W czasie rejestracji KONIECZNIE podajecie w/w hasło. Podobnie, jak po każdym oddaniu krwi przysługują Wam 2 dni wolne od zajęć lekcyjnych - usprawiedliwione przez szkołę.
Proszę wykonać kilka zdjęć. Będę w kontakcie z p. A. Świątkiem,  dzięki temu powstanie relacja z tej akcji.

Dyrekcja szkoły i prezes Klubu HDK liczą na Was.
                                Dyrekcja ZSP nr 1,
                                Prezes Klubu HDK