Pożegnanie klas maturalnych

 
„Chcąc drogę tworzyć przyszłą koniecznie pomnieć trzeba, skąd się wyszło.”
– C. K. Norwid
 
foto
 
 

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. Udział w niej wzięli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, przedstawiciele klas trzecich i bohaterowie dzisiejszego dnia – maturzyści. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Leon Karwat – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Maz. Niezwykle ciepło społeczność szkolna powitała Pana płk. dr inż. Mariusza Pawluka – od niedawna nowego dowódcę 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, ppłk. Macieja Bańkowskiego dowódcę 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej, ppłk. Jerzego Nawotkę Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, st. chor. sztab. Jacka Nikodemskiego – starszego podoficera dowództwa 25 BKPow. oraz st. chor. sztab. Andrzeja Klepacza – starszego podoficera dowództwa 7bkpow. Podczas uroczystości Dyrekcja szkoły wręczyła „złote tarcze” dla najlepszej dziesiątki uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie za 4 lata nauki, świadectwa z wyróżnieniem oraz szereg nagród za aktywną pracę na rzecz szkoły.

Kadeci klasy wojskowej otrzymali certyfikaty ukończenia nauki przedmiotu "Edukacja wojskowa" w ramach Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. W imieniu Ministra Obrony Narodowej certyfikaty wręczył Dowódca 25 BKPow.

Listy gratulacyjne i statuetki pamiątkowe odebrali również rodzice uczniów, którzy ściśle współpracowali ze szkołą. Były przemówienia (w tym wyjątkowo chwytające za serce przedstawiciela klas maturalnych Jakuba Wasilewskiego z kl. IV I), kwiaty, podziękowania. Na ręce nauczycieli przekazano słodkie upominki.

Następnie przedstawiono krótki, ale wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich. Wręczyli oni również swoim starszym kolegom drobne upominki na miłe wspomnienie wspólnie spędzonego czasu.

 
No cóż, drodzy Absolwenci – „Szczęśliwej drogi już czas!”
Niechaj dobry los Was prowadzi!
 
zdjęcia Michał Skalski 2I
 
002  008
 
010  011
 
013 012
 
014  015
 
016  017
 
018 040

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl