Informacja o wynikach egzaminu maturalnego

Wyniki egzaminu maturalnego

(w terminie głównym i dodatkowym) zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym ogłoszone zostaną 5 lipca 2021 r. o godzinie 8:30, a dla osób poprawiających egzamin w sierpniu - 10 września 2021 r.

Maturzyści, aby poznać wyniki, będą musieli zalogować się na portal uruchomiony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi. Wpisać swój indywidualny login i hasło, który każdy abiturient  poznał w szkole / w kopercie na egzaminie maturalnym/.

Egzamin maturalny w 2021 r. uznawany jest za niezdany jeśli absolwent nie otrzymał co najmniej 30% z możliwych punktów z jednego przedmiotu lub więcej przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej lub egzamin z danego przedmiotu obowiązkowego został mu unieważniony.

Niezdana matura z jednego przedmiotu
Do matury poprawkowej, która odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. mogą przystąpić absolwenci, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu pisemnego pod warunkiem, że przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych i żaden z tych egzaminów nie został unieważniony (najczęściej z powodu stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązania zadania).

Niezdana matura z dwóch lub więcej przedmiotów
Osoby, które nie zdały matury z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego lub egzamin został im unieważniony będą mogły ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego w okresie 5 lat licząc od października roku, w którym przystąpiły do egzaminu maturalnego po raz pierwszy. Czyli najwcześniej w maju 2022 r.

Poprawa wyniku egzaminu maturalnego
Osoby, które zdały maturę w 2021 r. (uzyskały minimum 30% z możliwych punktów), ale chciałyby poprawić uzyskany na egzaminie wynik z przedmiotów obowiązkowych lub dodatkowych będą mogły to zrobić w okresie 5 lat licząc od października roku, w którym przystąpiły do egzaminu maturalnego po raz pierwszy. Oznacza to, że pierwsza kolejna szansa będzie możliwa w maju 2022 r.

Termin poprawkowy matury 2021
Absolwent, który spełnia wymagania do przystąpienia do egzaminu poprawkowego (nie zdał tylko jednego egzaminu pisemnego oraz przystąpił do wszystkich egzaminów obowiązkowych) w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników matury, czyli nie później niż do 12 lipca 2021 r. składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego (dyrektor  szkoły) pisemne oświadczenie o chęci  przystąpienia do egzaminu poprawkowego.
Egzamin maturalny w części pisemnej w terminie poprawkowym odbędzie się we wtorek 24 sierpnia 2021 r. o godzinie 9:00.  Następnie, deklaracja musi zostać przesłana do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Informację o tym, gdzie odbędzie się nasz egzamin otrzymamy nie później niż do 10 sierpnia 2021 roku. A w jaki sposób poznamy tę informację? Na stronie internetowej okręgowej komisji egzaminacyjnej.
Kto może przystąpić do egzaminu poprawkowego? Osoba, która nie zdała egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpiła do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został jej unieważniony.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1

mgr Urszula Seredyn