Holandia listopad 2010 - grupa 2

Grupa 2 w składzie nauczycielskim: prof. Ryszard Pietraszewski oraz prof. Dominik Waścikowski

oraz uczniowskim:

informatycy:  Paweł Kurzawa, Paweł Zając, Damian Wójcik - klasa 4TiB, Łukasz Wypych - klasa 3TiA

elektronicy: Krzysztof Cukier i Piotr Kuta - klasa 3TE,

wyjeżdżają autokarem 20 listopada, a wracają samolotem 1 grudnia.

Galeria zdjęć

21 listopada


W mglisty, zimny poranek dotarliśmy do Eindhoven, gdzie czekali na nas holenderscy nauczyciele: Henry, Anita, Marcel, którzy zabrali nas do ośrodka 't Wolfsven. Następnie spotkaliśmy się z pierwszą grupa wymiany, która kończyła pracę. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy niezbędne materiały dotyczące projektu i rozpakowaliśmy się po meczącej podróży. Do godziny 18.30 regenerowaliśmy siły. Następnie udaliśmy się na kolację do Snack Baru. Po powrocie zapoznaliśmy się z instrukcją dotyczącą projektu i po tym udaliśmy się na spoczynek.

 

22 listopada


Po krótkim  odpoczynku udaliśmy się do szkoły ROC Ter AA w Helmond. Poranna kawa i herbata postawiły nas na nogi i zabraliśmy się ostro do pracy. Otrzymaliśmy cztery serwery oraz  osiem komputerów. Niestety tylko jeden miał dostęp do internetu. Na szczęście udało się nam zainstalować program centrum językowego - Moodle. Naszą pracę zakończyła wizyta Mrs. L. Filon, która przeprowadziła test naszej znajomości języka angielskiego. Do ‘t Wolfsven wróciliśmy około godziny 17:00, gdzie wspólnie przygotowaliśmy posiłek. Wieczór zakończyliśmy rozmowami z Panem Waścikowskim na temat minionego dnia.

Tego dnia wybrany został lider projektu informatyków - Paweł Kurzawa, oraz asystent lidera Paweł Zając.
Z uwagi na fakt, że w zespół elektroników składał się z dwóch osób nie wybrano lidera projektu.

 

23 listopada


Kolejny dzień przywitał nas słońcem i lekkim wiaterkiem. Kiedy przyjechaliśmy do Roc Ter AA spotkaliśmy się z dyrektorem Theo Schippers'em.

W szkole kontynuowaliśmy pracę nad naszymi projektami. Po wszystkim, o godzinie 15:00 Anita van Wanrooy wraz z mężem oprowadzała nas po centrum Helmond. Zwiedziliśmy galerię sztuki nowoczesnej, ciekawe rozwiązania architektonicznej zabudowany oraz galerię handlowe. Po dokonaniu zakupów w dużym markecie wróciliśmy do ośrodka 't Wolfsven i zajęliśmy się przygotowaniem posiłków. Wieczór spędziliśmy na Karaoke i oglądaniu telewizji.

 

24 listopada


Dzień tradycyjnie rozpoczęliśmy od śniadania. W szkole ROC Ter AA w Helmond byliśmy punktualnie. Po wypiciu herbaty udaliśmy się do pracowni ICT. W godzinach popołudniowych udaliśmy się do firmy Philips, gdzie pokazano nam proces produkcji układów scalonych. Było to niezwykłe interesujące doświadczenie zwłaszcza z powodów nowinek technicznych, o których jak dotąd nie słyszeliśmy. Była to na przykład "Inteligentna Pigułka", która po połknięciu przedstawia określone wartości w organizmie. Po wizycie w firmie Philips udaliśmy się na miejscowy stadion PSV Eindhoven. Stadion wywarł na nas ogromne wrażenie, ponieważ nigdy dotąd nie widzieliśmy tak dużego stadionu. Wyczerpani, ale zadowoleni zostaliśmy odwiezieni do domków, gdzie przygotowywaliśmy spaghetti na obiad. Dzień skończyliśmy na oglądaniu Ligi Mistrzów.

 

25 listopada


Po interesującym poprzednim dniu, dzień rozpoczęliśmy w bardzo pozytywnych nastrojach. W szkole ROC Ter AA w Helmond praca nad projektami szła w bardzo szybkim tempie.  W południe udaliśmy się, nie jak to miało miejsce poprzedniego dnia - do fabryki, tylko do lasu. Richard Van de Elzen i Marcel Beekmans zabrali nas do ośrodka w okolicach Helmond. Wynajęliśmy rowery, sprawdziliśmy ich sprawność i ruszyliśmy w drogę razem z Marc Martens`em, który uczestniczył w ostatniej wymianie. Wszyscy, bez wyjątków ruszyli do drogi pełnej atrakcji. Były to na przykład; wąskie leśne ścieżki, strome podjazdy i zjazdy oraz kilka odcinków szosowych oraz szutrowych. Droga, jaką pokonaliśmy to około 16 km. Richard i Marcel poinformowali nas, że należą do organizacji walczącej z rakiem i chcą wziąć udział w Tour de France, żeby zdobyć fundusze na swoją działalność charytatywną. Zrelaksowaliśmy się przy kominku, gdzie czekała na nas ciepła herbata oraz pyszne ciasto. Do ‘t Wolfsven wróciliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki rowerowej. Przygotowaliśmy sobie obiad i poszliśmy od razu spać, ponieważ byliśmy troszkę zmęczeni.

 

26 listopada


Dzień zaczęliśmy bardzo wypoczęci. W szkole ROC Ter AA w Helmond wypiliśmy herbatę i poszliśmy kończyć pracę nad projektem. Po południu pojechaliśmy zwiedzić ogromne zakłady metalowe. Były tam składowane duże rolki blachy ocynkowanej ważące do 20 ton, które były materiałem wyjściowym do produkcji elementów karoserii samochodów "MAN". Były tam również produkowane inne elementy dla przemysłu samochodowego. Następnie pojechaliśmy do miasta Valkenswaard, gdzie w czasie wolnym zwiedzaliśmy je. Do ‘t Wolfsven przybyliśmy po godzinie 17.00 i po przygotowaniu posiłku oraz rozmowach z nauczycielami na temat realizacji projektów udaliśmy się na spoczynek.

27 listopada


W końcu sobota i mogliśmy sobie dłużej pospać niż zwykle. Zrobiliśmy wspólnie śniadanie i poszliśmy na spacer. Następnie pojechaliśmy do domu Mr.Peels w Mill, gdzie przygotowywaliśmy obiad składający się
z sześciu tradycyjnych potraw holenderskich. Późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

28 listopada


Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer do pobliskiego miasteczka Mierlo, gdzie zwiedziliśmy jego centrum. W centrum znaleźliśmy Snack Bar, w którym zjedliśmy obiad. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na kolację do Geldrop. Do domu wróciliśmy około godziny 20.00 i poszliśmy spać.

 

29 listopada


Dzisiaj do szkoły pojechaliśmy podzieleni na dwie grupy. Elektronicy do szkoły wyjechali o zwykłej porze, aby moc dopracować dodatkowy projekt. Informatycy natomiast mogli pospać troszkę dłużej. W szkole ROC Ter AA w Helmond oby dwie grupy spotkały się około godziny 12.00. Następnie pojechaliśmy na pole golfowe i tam  dowiedzieliśmy się, że zostało ono "wybudowane" na wysypisku śmieci. Po przejażdżce Melexami po kortach golfowych, wróciliśmy na gorącą czekoladę do ośrodka. Po rozgrzaniu się wróciliśmy do ‘t Wolfsven, gdzie przygotowaliśmy sobie obiad. Dzień skończyliśmy na przygotowywaniu prezentacji na następny dzień.

30 listopada


Dzień rozpoczęliśmy, jak co dzień od śniadania. W szkole ROC Ter AA przedstawiliśmy nasze projekty. Zespół elektroników, jako pierwszy przedstawiał swój projekt. Prezentacja była naprawdę ciekawa i zainteresowała nie tylko elektroników. Prezentacje informatyków poprowadził Paweł Zając, który naprawdę napracował się nie tylko przy tworzeniu prezentacji, ale również przy rozmowach i przedstawianiu tego, czego dokonał cały zespół. Holenderscy nauczyciele byli bardzo zadowoleni z obydwu prezentacji i w ramach pomyślnie ukończonych projektów wszyscy dostali certyfikaty. Wszyscy nauczyciele gratulowali nam ukończenia projektów. Niestety to był nasz ostatni dzień w tej szkole i z tego powodu wszystkim było smutno. Wróciliśmy do ‘t Wolfsven, gdzie czekały na nas niespodziewanie drobne prezenty związane ze szkołą ROC Ter AA. Dzień zakończyliśmy na rozmowach z nauczycielami na temat dobrze wykonanych projektów.

 

1 grudnia


Pobudka o 9.00 rano! W szybkim tempie zrobiliśmy sobie śniadanie i posprzątaliśmy cały domek. Na sam koniec zostawiliśmy sobie pakowanie bagaży. O godzinie 11.30 wyruszyliśmy do Eindhoven na lotnisko. Niestety nasz samolot był troszkę opóźniony z powodów technicznych. Gdy już samolot oderwał się od ziemi wszyscy wyglądali na smutnych, że ta przygoda już się skończyła. Lecz z drugiej strony wszyscy tęsknili za domem. Na Katowickim lotnisku wylądowaliśmy bez problemów, a pod samym lotniskiem czekał już na nas bus, który zawiózł nas do Tomaszowa Mazowieckiego. Wszyscy z uśmiechem na ustach żegnali się ze sobą i tak oto skończyła się nasza wspólna przygoda.

 

Galeria zdjęć

Projekt informatyczny 2/2010

Naszym zadaniem jest utworzenie centrum językowego w środowisku MOODLE.

Otrzymaliśmy 8 komputerów oraz serwer. Większość jednostek była niesprawna oraz tylko jedna posiadała dostęp do sieci. Musieliśmy przeprowadzić format oraz ponownie zainstalować system Windows co zabrało nam 2 dni pracy ponieważ komputery posiadają słabe parametry sprzętowe.

Następnie zabraliśmy się za podłączanie internetu używając gniazdek i okablowania poprowadzonego przez naszych uczniów biorących udział w zeszłorocznej wymianie. Po połączeniu komputerów do sieci przystąpiliśmy do instalacji i konfiguracji MOODLE'a. Musimy porozmawiać z dwoma nauczycielami j.angielskiego (Polakiem i Holendrem) jakie funkcje mają się znajdować w tworzonym przez nas Centrum Językowym.

Po rozmowie z nauczycielami przystąpiliśmy do konfigurowania MOODLE'a i implementowania ćwiczeń gramatycznych i quizów językowych. Do testowania centrum językowego wykorzystaliśmy trzy komputery i serwer. Wszystko jest na dobrej drodze do zakończenia pracy.

Projekt zakończyliśmy dzień przed terminem i w poniedziałek mieliśmy więcej czasu na doszlifowanie prezentacji. Wszystko działa sprawnie i można już w pełni korzystać z Centrum Językowego. Jesteśmy z siebie zadowoleni i cieszymy się że obyło się bez większych problemów.

Projekt elektroniczny 2/2010

Naszym zadaniem jest realizacja projektu oświetlania pomieszczenia, który polega na wykonaniu instalacji zawierającej łączniki instalacyjne oraz gniazdo sieciowe. Po wykonaniu instalacji mamy określić zużycie energii w różnych konfiguracjach układowych.

poniedzialek 22.11.2010r.

Prace rozpoczelimy od zapoznania sie z dokumentacja projektu. Nastepnie wzielismy sie do rysowania schematu instalacji. Gdy mielismy juz wszystko gotowe zabralismy sie do wykonywania instalacji.

wtorek 23.11.2010r.
Wtorek to kontynuacja rozpoczetego poprzeniego dnia projektu. Wielkimi krokami zblizamy sie ku koncowi i jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem to kolejnego dnia powinnismy zakonczyc prace.


sroda 24.11.2010r.

Dzisiejszego dnia po dokonaniu malych poprawek zakonczylismy nasz prace. Wykonany uklad dzialal poprawnie.

czwartek 25.11.2010r.
Dzis rozpoczęlismy przygotowania do prezentacji projektu. Poza tym przeprowadzilismy kalkulacje zuzycia energi przez nasza instalacje w polaczeniu rownoleglym i szeregowym.

piatek 26.11.2010r.
W nagrodę za szybkie ukończenie projektu otrzymaliśmy nowe zadanie. Ma być to dioda podświetlająca figurką, której ksztalt sami nadajemy. Nasze prace będziemy mogli zabrać na pamiatkę do domu.

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
CWKM logoopw logo
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
 
CMI baner na stronę www
ecdl
  ose
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

22.09.2021 - kl. I i kl. II
23.09.2021 - kl. III i kl. lV
18.11.2021 - kl. I i kl. II

19.11.2021 - kl. III i kl. lV
16.12.2021 - kl. lV
27.01.2022 - kl. III i kl. lV

28.01.2022 - kl. III
27.04.2022 - kl. I i kl. lI

28.04.2022 - kl. III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl